Piektdiena,
2019.gada
24.maijs
Pilsētā
86467

Atvainojos, ka Jaundubultus nepielīdzinu Ķemeriem!


Apskatīt komentārus (0)


07.06.2018

“Taurenītī” bērnu apmācība ir tikai gandrīz 30% dārgāka, nevis 40%!

 

 

Jānis Vilnītis

 

 

Foto no "JV" arhīva

 

 

Pirms gandrīz diviem mēnešiem daļu Jūrmalas iedzīvotāju satrauca vēsts, ka varētu tikt likvidētas sākumskolas “Ābelīte” un “Taurenītis”, abas ēkas nododot to sākotnējiem mērķim – pirmsskolas iestādēm. Ja “Ābelītes” vecāki ar saviem protestiem nebija dzirdami, tad “Taurenīša” bērnu vecāku pārstāvji pat iesaistīja centrālos medijus. Arī es uzrakstīju par šo tēmu rakstu 12. aprīļa laikrakstā.

 

 

Tā, nu, pagājis labs laiciņš, kura laikā, cik zinu, bērnu vecāku pārstāvji ar pilsētas domi meklē labāko nākotnes modeli, bet skolas direktore Sarmīte Limba, izrādās, tikmēr studējusi Jūrmalas skolu audzēkņu izmaksas. Rezultātā viņa nosūtījusi laikrakstam pieprasījumu atsaukt 12. aprīļa tekstu: “Jāpiebilst, ka “Taurenītis” klases ir salīdzinoši mazas – kā atzina skolas direktore Sarmīte Limba, tad šajā skolā reti kad klases skolēnu skaits pārsniedz 25 audzēkņus. Rezultātā viena skolotāja noslodze pie gandrīz vienāda atalgojuma šajā skolā ir krietni mazāka nekā citās skolās, un tas pozitīvi atsaucas arī uz skolēnu mācību rezultātiem. Negatīvais šajā ziņā ir tas, ka visiem jūrmalniekiem nākas par šo “ekstru” piemaksāt – pēc domes informācijas viena skolēna izmaksas pašvaldībai ir par 40% lielākas nekā vidēji citās skolās. Līdzīga situācija ir vēl vienā sākumskolā, kas varētu tikt pakļauta reformām – sākumskola “Ābelīte”.”

 

 

Pēc skolas direktores aprēķiniem, sākumskolas “Taurenītis” viena audzēkņa izmaksas esot pat 6,75% lētākas nekā vidēji Jūrmalā! Ielūkojoties S. Limbas atsūtītajos dokumentos, kurus dome gan nebija sagatavojusi viņai (kā norādīts vēstulē), bet vecāku pārstāvim, nācās secināt – ar matemātiku skolas direktorei Sarmītei Limbai ir viss kārtībā! Jāliek vai apaļu desmitnieku! Tāpēc arī atvainojos direktorei par savu toreizējo tekstu, kuru S. Limba uztvērusi kā “nepatiesu un sabiedrību maldinošu”! Pie reizes arī atvainojos, ka neesmu sākumskolu “Taurenītis” pilsētas centrā, kur netālu ir vairākas vidusskolas, pielīdzinājis sākumskolu situācijai Ķemeros vai Lielupē!

 

 

Bet, ja runājam nopietni un datus analizējam ar godaprātu, tad tā aina ir pavisam citādāka.

 

 

Lūk, oficiālā informācija:

Skola – audzēkņu skaits uz 01.01.2018. – viena audzēkņa izmaksas mēnesī

Vakara vidusskola – 214 – 37,68

Pumpuru vidusskola – 530 – 52,48

Sākumskola “Atvase” – 361 – 55,81

Kauguru vidusskola – 703 – 58,29

Majoru vidusskola – 417 – 68,41

Jaundubultu vidusskola – 301 – 68,92

Mežmalas vidusskola – 408 – 70,52

Slokas pamatskola – 302 – 71,31

Valsts ģimnāzija – 310 – 82,31

Sākumskola “Taurenītis” – 133 – 87,02

Vaivaru pamatskola – 148 – 103,06 

Jūrmalas Alternatīvā skola – 166 – 144,15

Sākumskola “Ābelīte” – 110 – 149,96

Lielupes pamatskola – 142 – 171,11

Ķemeru pamatskola -106 – 178,69

 

 

Te nu ir lieliski redzams, kuras piecas skolas (kā tika uzsvērts direktores vēstulē redakcijai) ir vidēji “dārgākas”. Jūrmalas Alternatīvā skola (JAS) šobrīd īrē telpas no Bulduru dārzkopības vidusskolas, un domes deputāti jau protestē pret to, ka Bulduri atkal vēlas pacelt nomas maksu. Ja nomas maksa pieaugs, tad, visticamāk, arī JAS nāksies domāt par pārcelšanos.

 

 

Sākumskolas “Ābelīte” liktenis ir skaidrs – tieši izmaksu dēļ sākumskola tiks likvidēta un turpinās darboties bērnudārzs. Jāpiebilst, ka turpat netālu atrodas Majoru vidusskola, kurā sākumskolas audzēkņi var mācīties.

 

 

Pārējās trīs - Lielupes, Ķemeru un Vaivaru - skolas ir vērtējamas kā sociālā pakalpojuma sniedzējas. Ja Vaivaros mācās bērni, kuriem ir nepieciešama papildus uzmanība un arī veselības aprūpe, ja tajā mācās bērni ar īpašām vajadzībām un uzsvars tiek likts uz to, ka tajā notiek bērnu integrācija, tad to salīdzināt ar “Taurenīti” ir nedaudz neētiski, lai neteiktu vairāk…

 

 

Savu sociālo lomu pilda arī Ķemeru un Lielupes pamatskolas. Ēkas lielas, bet bērnu šajos rajonos ir daudz par maz. Nezinu, ko domā Sarmīte Limba, bet ceru, ka viņa neuzskata, ka šīs skolas būtu jāslēdz tikai tāpēc, ka tās ir dārgākas par “Taurenīti”, un ķemernieku bērniem tāpēc būtu jābraukā kā minimums uz Kauguru skolām. Vai slēgt, piemēram, Lielupes skolu, kas celta vidusskolas vajadzībām, bet bērnu tur ir gandrīz tikpat, cik “Taurenītī”, kas atrodas pilsētas centrā? Domāju, ka domes deputāti nekad šādam gājienam nepiekristu – skolas šajos rajonos vismaz mazajiem bērniem ir jānodrošina.

 

 

Tad, lai būtu maksimāli godīgi, noņemsim pie izmaksām nost arī Vakara vidusskolu, kas arī pilda sociālo funkciju, un ap rēķināsim vidējās viena bērna izmaksas Jūrmalas skolās. Tie ir 68,34 eiro mēnesī. Sākumskolai “Taurenītis” - 87,02 eiro. Piekrītu – esmu sniedzis maldinošu informāciju un atvainojos visiem lasītājiem – “Taurenīša” bērni līdzvērtīgās skolās (bez vecāku fonda līdzekļiem, kas “Taurenīša” gadījumā ir visai iespaidīgi) ir tikai gandrīz 30% dārgāki, nevis 40%, kā tika pausts 12. aprīļa rakstā!Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA  

  

   

 

 ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt