Trešdiena,
2019.gada
20.februāris
Pilsētā
83171

Apstiprina Jūrmalas 2018. gada budžetu


Apskatīt komentārus (0)


22.12.2017

Pašvaldības budžets veidots, lai Jūrmalas iedzīvotājiem saglabātu plašāko sociālā atbalsta sistēmu valstī, kā arī samazinātu nekustamā īpašuma nodokļa slogu 

 

 

Domes informācija  

 

 

Foto: Designed by Freepik 

 

 

Otrdien, 19.decembrī, Jūrmalas pilsētas dome apstiprināja konsolidēto budžetu 2018.gadam. Plānots, ka nākamā gada budžeta ieņēmumi pieaugs par 6,5% un sasniegs 81,38 miljonus eiro. Pašvaldības budžets veidots, lai Jūrmalas iedzīvotājiem saglabātu plašāko sociālā atbalsta sistēmu valstī, kā arī samazinātu nekustamā īpašuma nodokļa slogu. No nākamā gada palielināts atvieglojums Jūrmalā deklarētajiem iedzīvotājiem nekustamā īpašuma nodoklim par zemi līdz 90 procentiem.

 

 

Arī turpmāk Jūrmalas pašvaldības skolās un bērnudārzos tiks nodrošināta bezmaksas ēdināšana, bezmaksas sabiedriskais transports skolēniem, studentiem un pensionāriem,  kam kopumā paredzēti 3,63 miljoni eiro. Visiem Jūrmalas pilsētas pensionāriem tiks piešķirts 50 eiro pabalsts zāļu iegādei un ārstniecības pakalpojumu saņemšanai, kopumā budžetā tam paredzēti 540 tūkstoši eiro. 

 

“Jūrmalas 2018.gada budžetu esam veidojuši tā, lai turpinātu iepriekšējos gados uzsāktos pilsētas attīstības darbus, īstenotu Eiropas Savienības fondu apguvi un nodrošinātu jūrmalnieku dzīves kvalitātes uzlabošanos. Pašvaldības sociālās garantijas iedzīvotāji novērtē – esam viena no retajām pašvaldībām, kurā vērojams deklarēto iedzīvotāju skaita pieaugums,” saka Gatis Truksnis, Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs. 

 

 

Izglītības nozarei atvēlēts visvairāk budžeta līdzekļu, tās finansējums kopumā ir 25,44 miljoni eiro. Līdzekļi paredzēti bezmaksas ēdināšanas nodrošināšanai, izglītības iestāžu materiāli tehniskās bāzes uzlabošanai, mācību līdzekļu iegādei, interešu izglītības nodrošināšanai u.c. Nozīmīgi ieguldījumi plānoti izglītības iestāžu remontiem, kopumā tam paredzot aptuveni 1,4 miljonus eiro pašvaldības finansējuma. Papildus piesaistot ES struktūrfondu līdzekļus 1,79 miljonu eiro apmērā, tiks veikti telpu atjaunošanas un energoefektivitātes paaugstināšanas darbi Jaundubultu un Kauguru vidusskolas ēkās. 

 

 

Ceļu un ielu remontos pašvaldība plāno ieguldīt gandrīz uz pusi vairāk līdzekļu nekā pērn, kopumā tam atvēlot 6,2 miljonus eiro. Desmitkāršots finansējums trotuāru izbūvei un atjaunošanai, kopumā – 600 tūkstoši eiro, savukārt grantēto ielu asfaltēšanā pašvaldība ieguldīs četras reizes vairāk līdzekļu nekā iepriekšējā gadā, kopumā – 700 tūkstošus eiro. Savukārt pilsētas teritoriju un mājokļu apsaimniekošanai paredzēti 10 miljoni eiro. 

 

 

Būtiska pašvaldības prioritāte 2018.gadā ir Eiropas Savienības fondu un citu ārējo finanšu resursu apgūšana. Piesaistot struktūrfondu līdzekļus, paredzēts uzsākt vairāku nozīmīgu infrastruktūras projektu īstenošanu. Tiks uzsākti Ķemeru teritorijas atjaunošanas darbi, Mellužu estrādes restaurācija un teritorijas labiekārtošana, Jūrmalas ūdenstūrisma pakalpojumu centra “Majori” izveide. 

 

 

Iedzīvotāju sociālās aizsardzības nodrošināšanai paredzēti 7,6 miljoni eiro, kas ir par 1,9 miljoniem eiro vairāk nekā 2017.gadā. Pašvaldība papildus iepriekš uzsāktajam atbalstam ir palielinājusi atbalstu audžuģimenēm un bez vecāku gādības palikušajiem bērniem. Atlīdzība par audžuģimenes pienākumu pildīšanu tiks piešķirta jau no pirmā bērna 114 eiro mēnesī par katru bērnu, kā arī ir plānoti papildus 300 eiro gadā katram bērnam nepieciešamā inventāra un apģērba iegādei.

 

 

Latvijas simtgades gadā vairāk līdzekļu paredzēts kultūras nozarei. Kultūras pasākumu organizēšanai un līdzfinansēšanai ieplānoti 2 miljoni eiro, Latvijas simtgades pasākumu rīkošanai – 375 tūkstoši eiro. Pašvaldības kolektīvu dalībai XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos paredzēti 94 tūkstoši eiro. Savukārt sportistu atbalstam, sporta pasākumu organizēšanai un līdzfinansēšanai paredzēti 1,2 miljoni eiro.

 

 

2018.gadā iemaksas pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fondā pret 2017.gadu ir ievērojami palielinājušās – Jūrmalas pašvaldības donormaksājumi būs 12,3 miljoni eiro, kas ir par 1,4 miljoniem eiro vairāk nekā 2017.gadā. 2018.gadā vidēji katrs Jūrmalas iedzīvotājs atbalstīs citas Latvijas pašvaldības 217 eiro apmērā, 2017.gadā tas bija 189 eiro. 

 

 

Jūrmalas pilsētas pašvaldības konsolidētais budžets 2018.gadam apstiprināts 95,79 miljonu eiro apmērā. 2018.gada budžeta ieņēmumu daļa pret 2017.gada budžeta ieņēmumu daļas gaidāmo izpildi pieaugs par 4,6 miljoniem eiro un sasniegs 81,38 miljonus eiro. Kārtējā gada izdevumu daļa 2018.gadā būs 90,41 miljons eiro.


Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA  

  

  

   

 

 ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt