Sestdiena,
2019.gada
25.maijs
Brīvais laiks
97645

Zīmējumu un eseju konkursa “Ūdens – dzīvības avots” izstāde


Apskatīt komentārus (0)


20.09.2018

Līdz 28. septembrim Kauguru kultūras namā iespējams apskatīt labākos un interesantākos bērnu eseju un zīmējumu konkursu “Ūdens – dzīvības avots” darbus.

 

 

INFORMĒ SIA “JŪRMALAS ŪDENS”

 

 

Konkursu Sia “Jūrmalas ūdens” sadarbībā ar Latvijas ūdensapgādes un kanalizācijas uzņēmumu izsludināja šā gada sākumā, un tajā piedalījās vai visu Jūrmalas skolu audzēkņi. 

 

 

Konkurss tika izsludināts, lai pievērstu bērnu un jauniešu uzmanību Pasaules Ūdens dienai, kas tiek atzīmēta katru gadu 22. martā, kā arī lai sekmētu skolēnu izpratni par tīra ūdens nozīmi un ar to saistītajām problēmām, veicinātu bērnu izpratni par vietu, kur dzīvojam un kā nodrošināt kvalitatīvu dzīvesvidi nākamajām paaudzēm.

 

 

“Ir liels gandarījums, ka mūsu konkursā, kas bija veltīts starptautiskajai Pasaules ūdens dienai 22. martā, bija tik liela bērnu atsaucība no visām Jūrmalas skolām. Varu viennozīmīgi teikt, ka uzvarētāji ir visi, kas aizdomājās par ūdens nozīmīgumu mūsu planētai, cilvēkiem un dabai,” pēc konkursa pauda SIA “Jūrmalas ūdens”  valdes priekšsēdētājs Jānis Daugavvanags. Arī konkursa žūrijas locekļi, SIA “Jūrmalas ūdens” valdes locekļi Ligita Maziņa un Maksims Sidorovs atzina, ka tik lielu atsaucību nebija gaidījuši – kopumā 265 bērni iesnieguši 306 darbus gan zīmējumu, gan eseju konkursam. “Katrā ziņā šo ideju par Pasaules ūdens dienai veltītu konkursu mēģināsim īstenot arī turpmāk, jo tā tas tik tiešām ir, ka bez tīra ūdens uz zemes nebūs dzīvības,” pauda Ligita Maziņa.

 

 

Pasaules ūdens diena

 


Kopš 1993. gada 22. martā ik gadu tiek atzīmēta Pasaules ūdens diena, organizējot dažādus izglītojošus un informatīvus pasākumus, lai pievērstu ikviena cilvēka uzmanību ūdens svarīgajai lomai mūsu dzīvē. 

 

 

Latvijā Pasaules ūdens diena tiek atzīmēta kopš 1996. gada un tā temata ietvaros notiek dažādas aktivitātes.

 

 

UNESCO LNK aicina ikvienu skolu, interešu apvienību un organizāciju visā Latvijā iesaistīties Pasaules ūdens dienai veltītajos pasākumus, kā arī pašiem kļūt par to organizatoriem, izmantojot dažādu ūdens tematiku mācību stundās, iesaistoties dažādās iniciatīvās, veicot pētījumus un rīkojot izstādes, rosinot bērnu, jauniešu, sabiedrības izpratni par dzeramā ūdens nozīmi un ūdens nozīmi vispār, kā arī apzinoties draudus, kas ietekmē ūdens resursu izsīkšanu visā pasaulē. Plašāka informācija par Pasaules Ūdens dienu: http://www.worldwaterday2011.org/


Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA  

  

   

 

 ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt