Trešdiena,
2019.gada
27.marts
Brīvais laiks
51929

Pankūku karnevāls katrai gaumei


Apskatīt komentārus (0)


26.02.2015

Svētdien Jūrmalā ar pankūku un izklaižu pārpilnību plaši tika atzīmēti Pankūku svētki jeb Masļeņica. Neiztrūkstoša Masļeņicas tradīcija ir cienāšanās ar pankūkām, tāpēc to dēvē arī par “Pankūku svētkiem”.

Jūrmalas iedzīvotājiem un viesiem šai dienā bija sagatavoti ar daudzveidīgām paražām un tradīcijām pārbagāti pasākumi, kur netrūka ne jautrības, ne svētku cienasta. Pirmie svētkus svinēt sāka vairāk kā 200 jūrmalnieki, kuri bija pulcējušies Kauguru kultūras nama teritorijā, bet nedaudz vēlāk sanatorijā „Jantarnij bereg” pulcējās vēl lielāks ļaužu pulks.

Abās vietās viesiem bija iespēja baudīt folkloras ansambļu priekšnesumus un iepirkties tirdziņos. Par plašāku programmu bija parūpējušies svētku organizatori “Jantarij bereg” teritorijā, kur apmeklētājiem bija iespēja izmēģināt savus spēkus arī ledus staba iekarošanā, doties nelielās izjādēs ar zirgu, vērot salmu lelles dedzināšanu, kā arī laimēt balvas, kopīgi piedaloties dažādās svētku aktivitātēs. Sasildīties ziemas aizvadīšanas svētkos palīdzēja karstas pankūkas, kalači, kliņģeri, prjaņiki, virtuļi un plāceņi, tēja no īsta patvāra un citi tradicionāli svētku ēdieni. Ieeja abos pasākumos bija bez maksas.

Masļeņicu svin septiņas dienas pirms Lielā gavēņa, tāpēc šajā laikā ir kārtīgi jāizklaidējas, daudz jāēd, katru dienu jāiet ciemos vai jāsagaida ciemiņi pašiem. Līdzīgas ziemas pavadīšanas un pavasara sagaidīšanas svinības ar pankūku ēšanu notiek arī citur pasaulē. Piemēram, Lielbritānijā tiek atzīmēta “Pankūku diena”, Francijā tiek atzīmēts “Mardi Gras” festivāls. Arī šīs svinības ir saistītas ar pankūku ēšanu, kuras Francijā sauc par “crépes” un tiek pagatavotas no kastaņa miltiem. Grieķijā Masļeņicu sauc par “Apokries”, kas grieķu valodā nozīmē “bez gaļas”, un svētki notiek trīs dienas.

 

Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA  

  

  

   

 

 ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt