Trešdiena,
2019.gada
27.marts
Brīvais laiks
51750

Jūrmala pasniedz Gada balvas kultūrā 2014


Apskatīt komentārus (0)


19.02.2015

Novērtējot Jūrmalas pilsētas kultūras dzīves spilgtākos notikumus, piektdien, 13. februārī, Jūrmalas Kultūras centrā svinīgā sarīkojumā tika pasniegtas "Jūrmalas Gada balvas kultūrā 2014".

Renovētajā Jūrmalas Kultūras centra zālē piektdienas vakarā pulcējās svētku tērpos ģērbti mākslinieki, kultūras pasākumu organizatori un citi kultūras jomai tuvi cilvēki, lai kopīgi atskatītos uz skaistākajiem, vērienīgākajiem, interesantākajiem 2014. gada kultūras pasākumiem. Pavisam aizvadītajā gadā Jūrmalā notikuši vairāk nekā 700 dažāda mēroga kultūras pasākumu. Gada balvu konkursam kopumā tika pieteikti 33 pasākumi, un katrs no tiem atspoguļo Jūrmalas kultūrvides notikumu daudzveidību. Jūrmalas "Gada balvas kultūrā 2014" tika pasniegtas deviņās nominācijās. Katru balvas saņēmēju nosauca īpaši izvēlēti cilvēki, kas tā vai citādi saistīti ar nomināciju.

"Gada balva kultūrā 2014" piešķirta jūrmalniekam, Jūrmalas Mūzikas vidusskolas pedagogam, komponistam Rihardam Dubram. R. Dubra 2014. gadā uzrakstījis savai pilsētai un Dubultu baznīcai veltītu skaņdarbu – "Jūrmalas partitu". „Jūrmalas partita” ir „Triloģijas Latvijas ērģelēm” pirmā daļa, tās pirmatskaņojums notika "Rīga 2014" koncertu cikla "Ērģeļmūzika BACH zīmē" noslēguma koncertā Dubultu evaņģēliski luteriskajā baznīcā.

Nominācijā "Par izcilu kultūras pasākumu" par laureātu atzīts projekts "Ērģeļmūzika BACH zīmē Jūrmalā, Liepājā un Rīgā". Projekta mākslinieciskā vadītāja ir ērģelniece Edīte Alpe, projekta vadītāja – Gunta Liepiņa. Koncertu ciklā "Ērģeļmūzika BACH zīmē Jūrmalā, Liepājā un Rīgā’’ no maija līdz septembrim tika noorganizēti kopā 18 koncerti Jūrmalā, Dubultu evaņģēliski luteriskajā baznīcā, Liepājas Trīsvienības katedrālē un Rīgas doma baznīcā.

Nominācijā "Par veiksmīgu jaunradi" par teicamu režiju un aktieru veikumu balva tika piešķirta Jūrmalas teātra iestudētajai Leldes Stumbres lugai "Spalvas". Izrādes režisors – Imants Jaunzems. Latvijas Nacionālā kultūras centra skatē Jūrmalas teātra izrāde atzīta par laureātu un saņēmusi  novērtējumu „Gada labākā kamerizrāde 2014”. Jūrmalas teātris ar šo iestudējumu 2014. gadā pārstāvēja Jūrmalu Latvijas amatierteātru salidojumā, un Latvijas Amatieru teātru asociācija izvirzījusi Jūrmalas teātri 2015. gadā pārstāvēt Latviju pasaules amatieru teātru festivālā AITA/IATA Beļģijā, kā arī saņemts Krievijas Teātra darbinieku savienības uzaicinājums piedalīties Starptautiskajā jauniešu teātra festivālā Tjumeņā, Krievijā, un Lietuvas Amatierteātru asociācijas uzaicinājums piedalīties festivālā „Aidas” Jonavā, Lietuvā.

Nominācijā "Par izciliem sasniegumiem Latvijas un starptautiskajos konkursos" apbalvota Jūrmalas Kultūras centra "BG deju studija", kuru vada Brigita Gulbe. "BG deju studija" aizvadītajā gadā piedalījusies starptautiskās deju organizācijas IDO rīkotajā  Pasaules džeza, laikmetīgās, baleta, šova, hip-hop un disko deju čempionātā Polijā, kur 24 valstu konkurencē  "BG deju studija" startēja gan ar bērnu, pusaudžu un jauniešu sastāvu, gan pieaugušo grupu, kura nominācijā „Modern adults” ieguva 1. vietu. 

"Par Jūrmalas bērnu un jauniešu sasniegumiem konkursos, skatēs, Latvijā un citur pasaulē" balvu saņēma Jūlijas Tihomirovas vadītā bērnu baleta grupa "Arabeska". Deju kolektīvs „Arabeska” 2014. gadā svinēja sava darba 20. gadskārtu, un tieši aizvadītajā sezonā „Arabeskas” audzēkņi kopumā no dažādiem festivāliem un konkursiem, apceļojot vairākas valstis, atveda Jūrmalai 20 zelta medaļas. 

Nominācijā "Par Jūrmalas tēla popularizēšanu" balva piešķirta Jūrmalas māksliniekiem Imantam Ozoliņam un Inai Intai Liniņai-Ozoliņai par izstādi "Jūrmala–Eslingene" (Vācijā). Balva piešķirta par sarīkoto augsta līmeņa izstādi, kas maijā un jūnijā bija skatāma Vācijā.

"Par kultūras pieejamības veicināšanu", kā arī "Skatītāju simpātiju balvu par spilgtāko kultūras pasākumu Jūrmalā" saņēma Jūrmalas Kultūras centra rīkotais pasākums – nakts ekspedīcija ģimenei "Nestāsti pasaciņas!". Nakts ekspedīcija ģimenei Jūrmalā tika rīkota pirmo reizi, pasākums Dzintaru mežaparkā notika augustā, un to apmeklēja vairāki tūkstoši interesentu  – ģimenes ar bērniem, jaunieši un pusaudži kopā ar vecākiem. Nakts ekspedīcijā par spilgtiem piedzīvojumiem gādāja gan tēli no senām pasakām, gan mūsdienu supervaroņi.

 

 

Laikraksta elektroniskā versija pieejama šeit.

Iegādāties  tuvākajā tirdzniecības vietā Jūrmalā - skatīt sarakstu.

 

Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA  

  

  

   

 

 ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt