Pirmdiena,
2019.gada
25.marts
Brīvais laiks
86209

“Muzeju nakts” dāvā spilgtas emocijas un neparastus iespaidus


Apskatīt komentārus (0)


25.05.2018

Sestdien Jūrmalas muzeji un iestādes tradicionāli iesaistījās starptautiskajā muzeju nakts pasākumā. Ar dzejas salātu gatavošanu, “Latviešu sapņa” izlozi, grafiti mākslas paraugdemonstrējumiem, vizināšanos ar elektroskrejriteņiem, izstādēm un radošām darbnīcām apmeklētājus gaidīja Jūrmalas pilsētas muzejs, Aspazijas māja, Bulduru Izstāžu nams (iepriekš – Mākslinieku nams), Raiņa un Aspazijas vasarnīca un “Elektrum” energoefektivitātes centrs.

 

 

Ziņu dienests

 

 

Kā jau šogad ierasts, šī gada muzeju nakts tēma “Šūpulis” sasaucās ar Latvijas simtgadi un Jūrmalas muzeji apspēlēja idejas par tautas un valsts šūpuli, pirmsākumiem, šūpošanu un šūpošanos visdažādākajos aspektos.  

 

 

Redakcijas pārstāvji savu apgaitu sāka ar Bulduru izstāžu namu, iesaistoties muzeju nakts aktivitātēs “Šurpu turpu”: piedalījās izlozē (cik reižu nāksies šūpot) un pēc tam jau pašā Mēness šūpošanas akcijā “Šurpu turpu”. Apskatot izstādes ‒ akcijas “Gada Nedarbs 2017” darbus, ne tikai nobalsojām par mūsuprāt labāko darbu, bet arī nogaršojām riktīgi foršus gurķīšus. 

 

 

Pēc tam sekoja Aspazijas mājas dārzs, kur varēja lasīt dzeju, piedalīties radošajā darbnīcā bērniem un pieaugušajiem “Katram savu sapņu ķērāju!” topošo mākslinieču Annas Kamaldiņas un Annas Lapiņas vadībā, bet darbnīcā “Radīšanas brīdis”.

 

 

Jūrmalas pilsētas muzejā apmeklētājiem tika piedāvāts pasākums “Sākums…”, mainīgo izstāžu ciklā skatāma Agneses Bules izstāde “Latviešu sapnis sapņo par Latviju”, Adriānas Vīgneres personālizstāde “Simts un viena ikdiena” un Jekaterinas Grjazevas grafikas izstāde “Laika plūsma”.

 

 

Muzeja iekšpagalmā varēja vērot grafiti mākslinieku paraugdemonstrējumi ‒ 1918. gada pastmarkas attēla veidošanu pēc jūrmalnieka mākslinieka Anša Cīruļa meta. Uz pagalma fasādes joprojām skatāms arī iepriekšējo muzeju nakšu grafiti mākslinieku sniegums, Jūrmalas skolēnu veidotie teksta grafiti.

 

 

Ļoti interesanta bija Latvijas rokmūzikas vēstures dokumentālās filma “Savējie sapratīs” par 60. un 70. gadu mūziku un mūziķiem. Rezultātā plkst. 02.00 pienāca nemanot. Plašāku materiālu par šo filmu, tās autoriem un Jūrmalas nozīmi Latvijas rokmūzikas pirmsākumos, kādā no nākamajiem laikraksta numuriem.

 

 

Interesanti, ka redakcijas pārstāvis bija pēdējais, oficiāli 813-tais, Raiņa un Aspazijas vasarnīcas apmeklētājs.  Ja arī kas bija nokavēts, tad to kompensēja personīgā gide, museja līdzstrādniece, kas izvadāja un ļoti interesanti komentēja muzeja pastāvīgo ekspozīciju „Es un Tu”, kas veltīta Raiņa un Aspazijas mīlestības un daiļrades virsotnēm, kā arī dzejnieku memoriālās istabas. Tur nu ļāvāmies atmiņām par Raiņa un Aspazijas dzejas studijām un fantastisko pasniedzēju Vilni Eihvaldu.

 

 

Skaistas bija šī naksniņa, par visāmi naksniņām…Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA  

  

  

   

 

 ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt