Sestdiena,
2019.gada
25.maijs
Brīvais laiks
103139

Jūlijs Krūmiņš dāvina pilsētai vides objektu


Apskatīt komentārus (0)


15.11.2018

Turaidas ielas un Lienas ielas krustojumā, kur sākas uzņēmējam Jūlijam Krūmiņam piederošais daudzdzīvokļu namu komplekss Turaidas kvartāls, kopš 11. novembra atrodas nevis mākslīgs dzintara makets, bet gan īsts 20 tonnas smags oniksa milzis. To šajā svētku dienā atklāja uzņēmējs kopā ar domes mēru Gati Truksni un mēra vietnieci Ritu Sproģi.

 

 

ZIŅU DIENESTS

 


Uzņēmējs paudis, ka šis neparastais akmens, kuru apstrādāja tēlnieks Pauls Jaunzems, nostāvēšot vismaz 200 gadus.

 

 

Jāatzīmē, ka uzņēmējs pēdējo gadu laikā ir ne tikai sakopis pirms tam visai neglīto vidi, bet arī restaurējis seno koka ēku uz minēto ielu stūra, kā arī uzstādījis vēl vairākus vides objektus. Populārākā starp pilsētniekiem un viesiem noteikti ir šmaugās dāmas ar lietussargu skulptūra.

Onikss ir ahāta paveids - puscaurspīdīgs akmens ar baltām un melnām joslām. Bieži par oniksu dēvē arī melnbalti slāņotu marmoru, kuru pareizi jāsauc par marmoroniksu.

 

 

Oniksu izmanto kā rotakmeni - no tā izgatavo pērlītes, kamejas un akmens gravējumus. Oniksa gravējumos dažādās joslu krāsas izmanto, lai radītu ainas dažādās krāsās - piemēram, gaišas figūras uz tumša fona. Senatnē oniksu ieguva Ziemeļāfrikā un no tā izgatavoja pārsteidzošus mākslas darbus. Senās Romas mākslinieku veidotās kamejas, kurās prasmīgi izmantota oniksa joslu dažādā krāsa, pieder pie juveliermākslas augstākajiem sasniegumiem. Nu, arī Jūrmalai sava rota.


Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA  

  

   

 

 ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt